PŘÍBĚHY

„Dobrý den, Český rozhlas Zlín, vidím na vašich webových stránkách v Uherském Brodě plakát, chcete ho sdílet?“ – tak se začal jeden příběh dobrovolnice, která volala takto pracovně, aby nám pomohla rozšířit dosah plakátku, ve kterém jsme do Uherského Brodu hledali někoho na doučování dětí. Potřeba to nebyla, na plakátek byla blesková reakce a všechny pozice se zaplnily, ale mezi řečí jsem zmínila, že lze takto doučovat i jinde v kraji, pokud by měla zájem, tak jako RDC ji můžeme propojit do organizace v místě jejího bydliště. „Jako i ve Zlíně třeba?“ A bylo to. Předali jsme kontakt do organizace ve Zlíně a dnes, 11 dní od telefonátu, už paní doučuje v azylovém domě a stala se dobrovolnicí, i když původně volala pracovně. Děkujeme!

Dalším dobrovolníkem je muž, který vyplnil formulář RDC, kde vyjádřil svůj zájem být dobrovolníkem a pomáhat osobám se zajištěním nákupů v době pandemie. Dobrovolník byl nasměrován do organizace a zapojil se do pomoci potřebným.

Mladá žena pracující v muzeu projevila zájem stát se dobrovolnicí a věnovat svůj volný čas potřebným. Po rozhovoru o představách, kam se zapojit, komu být nápomocná, jsme společně vybrali organizaci, která vysílá dobrovolníky do rodin s dětmi. Tyto děti jsou sociálně znevýhodněné a potřebují doučování, do kterého se dobrovolnice zapojila a již do rodiny dochází cca 1x týdně a věnuje se doučování dítěte. 

Na základě publikovaného letáku na webových stránkách a facebooku RDC, kde jsme poptávali pomoc pro domov pro seniory Slavkov, se přihlásilo několik ochotných osob pomoci. Z těchto jsme kontaktovali slečnu, která byla přijata jako dobrovolnice pro pomoc ve zmiňovaném domově. Tam vykonávala pomocné práce v provozu – dopomoc pracovníkovi s péčí o klienta, pomoc s roznášením vypraného prádlo na jednotlivé pokoje, pomoc u výdeje stravy, povídání s klienty.