AKTUÁLNĚ

Doporučení Caritas Europa k další podpoře uprchlíků s dočasnou ochranou
24. března 2023 Charita Česká republika

Doporučení Caritas Europa k další podpoře uprchlíků s dočasnou ochranou

Vloni v únoru vešla v platnost směrnice o dočasné ochraně – status, který umožňuje státům EU udělit komplexní a rychlou ochranu příchozím z Ukrajiny utíkajícím před válkou. Díky dočasné ochraně mohla Česká republika a další členské státy efektivně pomáhat uprchlíkům, kteří pomoc potřebovali, ovšem ani tento relativně nový systém se neobešel bez úskalí.

Dotace ze Zlínského kraje
23. ledna 2023 AKTUÁLNĚ

Dotace ze Zlínského kraje

Podávání žádosti o dotaci na akreditované dobrovolnické programy je spuštěno! Děkujeme Zlínskému kraji za tu možnost a podporu ♡ Ne ve všech krajích je to možné a ne ve všech krajích je to už několik let běžné. Díky!

Pravidelná setkání
4. ledna 2023 AKTUÁLNĚ

Pravidelná setkání

Jednou z hlavních činností regionálních dobrovolnických center je i podpora lokálních center a koordinátorů dobrovolníků. Ve Zlínském kraji se tak každou první středu v měsíci setkáváme na online kávě koordinátorů, kde probíráme aktuální témata, radosti i starosti, plánované akce či legislativní věci.

Newsletter DobroInfo 2 je na světě
29. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

Newsletter DobroInfo 2 je na světě

Co přinesl rok 2022 v dobrovolnictví v našem kraji? Čím jsme se zabývali, z čeho máme radost a co nás čeká v příštím roce? Začtěte se po delší době do našeho newsletteru. CHcete, aby vám chodil do emailu? Přihlaste se k jeho odběru.

Zlínský kraj schválil dotační titul
26. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

Zlínský kraj schválil dotační titul

Zlínský kraj opět připravil dotační program pro akreditované dobrovolnictví! V roce 2023 tak opět mohou organizace s akreditovaným dobrovolnickým programem požádat o finanční podporu ze Zlínského kraje.

PF 2023
23. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

PF 2023

Dovolte i nám popřát vám hezké svátky vánoční plné blízkosti s vašimi nejbližšími, pohody a radosti. Také vám ze srdce děkujeme za všechno, v čem jsme spoku v roce 2022 jeli... a těšíme se na další jízdu v roce 2023!

Dotace z Ministerstva vnitra ČR
17. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

Dotace z Ministerstva vnitra ČR

Každoročně očekáváme netrpělivě výsledky dotačního řízení. Abychom si mohli naplánovat, co a do jaké míry bychom chtěli konat. S čím začít nebo co naopak ukončit.

Dobrovolník pro osamělé
6. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

Dobrovolník pro osamělé

Máte 1 hodinu týdně? Rádi byste ji někomu věnovali? Společně si popovídat, číst, projít se nebo jen sedět a mlčet - ale spolu?

Pokračování podpory RDC
25. listopadu 2022 AKTUÁLNĚ

Pokračování podpory RDC

Nějakou dobu nebylo jasno, jak to bude s finanční podporou pro "RDCčka" dál. A my můžeme s radostí říct, že se Ministerstvo vnitra podařilo nám dát šanci pokračovat na naší cestě! Děkujeme! A spolu s dalšími RDC se těšíme na další kroky, které ujdeme.

Světový den pozdravů
24. listopadu 2022 AKTUÁLNĚ

Světový den pozdravů

Světový den pozdravů! Se stiskem levice zdravím všechny skautky a skauty napadá vás další organizace plná dobrovolníků, která má svůj specifický pozdrav?