S RDC na pohádku o ježkovi Lojzovi
25. listopadu 2021 AKTUÁLNĚ

S RDC na pohádku o ježkovi Lojzovi

Ve středu 24.11. 2021 mi byl umožněn mimořádný zážitek ve Školy Březová. Tam jsem zavítala za prvňáčky a druháčky, abychom si užili příběh ježka Lojzy, kterak se stal dobrovolníkem. 

Žáčkům první třídy jsem pohádku přečetla, povídali jsme si o tom, jak pomáhal ježeček, o tom, jak pomáhají děti a proč to vlastně děláme. Druháčci už jsou lepší čtenáři, tak jsme pohádku přečetli společně a pak jsme také přemýšleli, jak by se dalo pomáhat ve svém okolí, abychom se měli v životě lépe. Obě třídy tichounce poslouchaly celý příběh a nápaditě se zapojovaly do povídání. Bylo moc krásné slyšet, že děti pomáhají doma, že s rodiči chodí sbírat odpadky do lesa, že pomáhají kamarádům ve škole a že i umí popsat, proč to dělají. Po pohádce pak děti přenesly své myšlenky na papír a kreslily buď kousek ze života ježka Lojzy nebo ze svých vlastních životů.
 
Obrázky budou vystaveny na výstavě o dobrovolnictví ve Zlínském kraji: O dobru, kterou bude možné shlédnout po celý prosinec ve Zlínské "21" ve třetí etáži.
 
Moc děkuji za možnost dětem pohádku přinést a strávit s nimi kousek času. Díky!
 
 
IMG_2186(1)IMG_2189IMG_2190