Hledají se dobrovolníci na pomoc
9. prosince 2021 AKTUÁLNĚ

Hledají se dobrovolníci na pomoc

Zlínský kraj žádá o pomoc dobrovolníky v personálně oslabených nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. V pracovní neschopnosti je kvůli onemocnění covid řada zaměstnanců. Do pomoci se zapojí také hasiči. Nedostatek personálu hlásí aktuálně Sociální služby Vsetín, konktrétně domovy pro seniory Rožnov pro Radhoštěm, Vsetín a Valašské Meziříčí. Citelný výpadek pracovníků je také na Kroměřížsku v Sociálních službách Pačlavice.

"Lidé mohou pomáhat v kuchyni, v prádelně, se zajištěním nákupů v lékárně, s dezinfekcí ploch v provozu, drobnou údržbou nebo aktivizací klientů, to znamená, že si s nimi mohou povídat nebo třeba je vzít na procházku. Zajištěním těchto činností vytíženému personálu velmi odlehčíme.
Dobrovolníci se mohou hlásit nejlépe přímo do zařízení nebo svou nabídku zaslat přes formulář na webových stránkách Regionálního dobrovolnického centra.
Žádost o výpomoc směřuje Zlínský kraj také na lékaře a zdravotnické pracovníky v kraji. S nabídkou pomoci se mohou obrátit na jednotlivé nemocnice nebo kontaktovat Krajský úřad Zlínského kraje.
Ve zdravotnických zařízeních a v sociálních službách pomohou také hasiči. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje uvolní pro výpomoc celkem 12 členů z řad jednotek požární ochrany obcí: 4 pro Domov pro seniory Rožnov pod Radhoštěm, 2 hasiče pro Domov pro seniory Jasenka Vsetín, 3 do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, 2 do Uherskohradišťské nemocnice a 1 do zdravotnického zařízení Medical Plus v Uherském Hradišti."
(facebook Hana Ančincová - statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje)
 
Dobrovolníci, kteří se chtějí zapojit do pomoci tam, kde je nyní potřeba, tam, kde je personál na pokraji sil, v karanténě či z jiných důvodů není na pracovišti, je možné se hlásit na našich webových stránkách a dle požadavků služeb vám pak budeme dávat vědět. Pomůžem si ❤ Protože #dobrovolnicidozbrani #kdyzmuzupomuzu #moravajede #myvasvtomnenechame #porocevanoce #rukuvruce #sesrdcemnadlani
 
Letak_pismo_Vsetin2