Den otevřených dveří dobrovolnictví u Maltézské pomoci
9. září 2021 AKTUÁLNĚ

Den otevřených dveří dobrovolnictví u Maltézské pomoci

Tentokrát u Maltézské pomoci v Uherském Hradišti.

Chystá se další Den otevřených dveří dobrovolnictví ve Zlínském kraji! Přijdete? Budeme tam také. 

Tisková zpráva:

Den otevřených dveří v Maltézské pomoci v Uherském Hradišti
Za poslední rok a půl, kdy jsme zažili, jak se život každého z nás téměř zastavil, nemohli jsme se potkávat a měli strach o zdraví své rodiny, vyvstala jako ta nejpotřebnější touha po vzájemné blízkosti. Nejohroženější skupinou obyvatel se stali senioři, kteří trpěli fyzicky, ale především psychicky odloučením od svých blízkých. Nemohli za nimi docházet ani dobrovolníci Maltézské pomoci, kteří jim jinak zpestřují prožívání všedních dní.
Paní Dobroslava je naší dobrovolnicí už patnáctý rok a pravidelně dochází do Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Starém Městě, kde navštěvuje klientku Marií. Společně tráví čas nejčastěji povídáním a hraním společenských her, především její oblíbené Člověče, nezlob se. Za mnoho let se mezi oběma vyvinul velmi krásný a přátelský vztah plný důvěry. Paní Dobroslava se snažila během pandemie udržovat kontakt s klientkou alespoň telefonický, ale to se později ukázalo jako nedostačující. Byla to dlouhá doba, kterou obě ve zdraví přestály a nyní mohou pokračovat v pravidelných setkáních.

Maltézská pomoc má v Uherském Hradišti akreditovány celkem čtyři dobrovolnické programy. Během Dne otevřených dveří bude probíhat prezentace aktivit Centra v rámci těchto programů s cílem podpořit zájem široké veřejnosti o dobrovolnickou činnost. Dozvíte se, jak dlouho už je Maltézská pomoc v Hradišti, jak pomáháme druhým, co vše obnáší dobrovolnická služba a jak se vlastně můžete stát dobrovolníkem. Nejedná se o náročnou činnost, nemusíte se bát, navíc vám přinese úsměv na tváři a dobrý pocit na srdci. Den otevřených dveří pořádá Maltézská pomoc, Centrum Uherské Hradiště ve spolupráci s Regionálním dobrovolnickým centrem Zlínského kraje 4. 10. 2021 v prostorách kanceláře na Studentském náměstí 1531 v čase od 10:00 do 17:00.
Jste srdečně zváni! Rádi vám představíme, co znamená být tu dobrovolně pro druhé.

Mgr. Štěpánka Malinová, DiS.
Koordinátorka dobrovolníků
732 662 573
stepanka.malinova@maltezskapomoc.cz